Mediální gramotnost pro dospělé

 

O světě dospělých v životě, který se odehrává mezi obrazovkami. Vhodné pro pedagogy, kteří se hodlají odvážit do krajiny mediální výchovy či digitální gramotnosti a také jako všeobecný úvod do problematiky.

Jak technologie mění náš svět? Jak se mění náš život? Jak být sám sebou v prosíťovaném světě? Kolik máme tváří a kolik máme identit, zatímco žijeme obklopeni obrazovkami a informacemi. Zatímco posloucháme svůj chytrý telefon. Co to znamená být online po celý život? Každý den. Od rána do večera. A snad dokonce i v noci. To se nám děje. Všem dohromady a každému zvlášť. Co nám přináší digitalizace společnosti a bude někdy on-line veřejný prostor skutečně plnit, co si od něj slibujeme? Anebo to bude neustále jen komplikovanější a problematičtější?

Jak fungují digitální technologie a odkud se vzaly? Jak se vyznat v záplavě hoaxů a dezinformací? Jak vysvětlit dětem, že není nutné sedět na počítači celé odpoledne? A jak to vysvětlit sobě? Jak žít šťastný a spokojený v mediální krajině? Jak mít při tom všem běhání čas? Jak se neztratit v sociálních sítích a jak nalézt klid…

Nejde o kurz praktických dovedností. Neučíme, jak udělat tabulku v Excelu, ani jak nastavit reklamy na Facebooku. Na setkáních mediální gramotnosti pro dospělé jde o to, jak se vyznat ve světě kolem nás. Jak se cítit jako člověk, přestože všude kolem jsou digitální technologie, automatické telefonní spojovatelky, samoobslužné pokladny, nejchytřejší telefony a jiní roboti a další obrazovky.

 

Pošli to dál
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •