O životě dětské duše v digitálním světě

Setkání na téma duše v mediální krajině se uskuteční 9.-10.6. v Satori – Scholé v Náchodě.

Co vidí děti? Jak se dívají na svět? Co vidí dítě, když se dívá očima rodiče? A když se dívá na svět očima počítače? A co vidí rodič, když se na to už nemůže dívat? A co kdyby se na to dívat dalo? Co vidí rodič, když se dívá očima dítěte? Budeme se dívat na své pohledy. Na děti, na svět, život i na sebe sama.

Budeme si především povídat, ale budeme také hrát hry. Protože při hře si duše užívají života. Intuitivní hry, co pohybům těla, vnímání smyslů i záchvěvům duše, pomáhají vyjádřit se. Skrz hry se dostaneme blíže sobě samým i blíže světu našich dětí.

Ze setkání si rodiče odnesou mnoho tipů, jak vychovávat děti ve světě médií a také několik nových, vesměs veselých a osvěžujících, pochybností o světě, ve kterém každý den od nevidím do nevidím vychovávají své děti.

A v neposlední řadě si povšimneme své duše, na níž dnes rádi zapomínáme. Což je škoda, neboť duše jsme my sami, když se nebojíme, když se cítíme odvážní, sebevědomí a nadšení ze všeho, co se kolem nás odehrává. I kdyby to něco měla být celoplanetární síť chytrých počítačů pracujících na zotročení všech lidí i celé přírody… Duše má ze života radost pořád.

https://www.facebook.com/events/155231275013519/

Pátek:
Obecná přednáška o médiích a výchově dětí – konkrétní body závisí na věku dětí, které zajímají příchozí. Předškoláci řeší něco jiného než adolescentní mládež. Je-li přítomen někdo, kdo nepůjde na sobotní hrátky s duší a má konkrétní otázky, budou zodpovězeny. Už zde budeme hovořit o duši, protože duše, narozdíl od mozku, se z obrazovek nemá proč třást. Nejdůležitějším médiem v životě dětí jsou rodiče.

Sobota:
9:30 – Přicházení, setkávání a ranní rozkoukávání
10:00 – První hry k probuzení sebe sama do přítomnosti
12-13:30 Jídlo a povídání. Bude dovoleno mluvit s otevřenou pusou, neboť myšlenky, někdy, jakoby se nemohly dočkat, až budou vypuštěny do světa. Jídlo bude dobré.
13:30- 15:00 Duše jsou po jídle rády v klidu. Nebudeme tedy příliš skákat, ani běhat. Nicméně to neznamená, že bychom nebyli svědky snad tisíce pohybů.
15:30-18:00 Každá duše má své plány, své otázky, na něž potřebuje odpovědět. Hry, co si prostě musí zahrát. Uvidíme, jak se v tomto čase budou cítit naše duše. Mohli bychom si něco naplánovat, ale ono to nakonec stejně bude úplně jinak:-)

Pak půjdeme domů s dobrým pocitem. Svět uvidíme lehce nově.

Cenu účasti si každý z účastníků určí sám.

Těšíme se na setkání s Vámi

Pošli to dál
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: