Zmrazená média

Skvělý způsob, jak si s dětmi povídat o médiích a zároveň jim říct, že média nejsou něčím, podle čeho se máme orientovat, ale naopak něčím, co je zcela tvárné. Nedílnou součástí mediální výchovy musí být kreativita. Ve skutečnosti média nemají žádné pevné tvary ani vlastnosti a jsou zcela modelovatelná. Záleží na každém, co se v nich odehrává.

A pokud by měl někdo pocit, že ti medvědi v ledu nejsou medvědy v 3D televizi, tak z pozice mediální teorie říkáme, že rozhodně jsou. Důkazní argumentace by zabrala tak dvacet normostran a nikdo by ji stejně nečetl, takže lepší bude když si naplníte své pekáče a tácy vodou a necháte se vést inspirací svých vnitřních projektorů.

Převzato od SVOBODNÁ HRA (fb/Svobodná hra) Děkujeme!

Využijte nadcházející chladné noci a vytvořte si s dětmi hned nejméně dvě příležitosti k společnému hraní. Už jste jistě zkoušeli zmrazená zrcátka z přírodnin? Letos je naše dětská tlupa posunula dál. Děti se rozhodly vytvořit si ledovou televizi, tablet i mobil.

Vzniklo nám mnoho příběhů o delfínech, princeznách, dokumenty o zvířatech v nouzi i ve své divočině, dokonce seriál z Divokého západu a kouzelném školním autobuse. Při vymýšlení příběhů večer i při ranním novém vyprávění jsme se hodně nasmáli. Každé z dětí vytvořili televizní program, hru na mobil, či dokument o svém oblíbeném hrdinovi, místě, či zvířeti.

Stihnete to rychle, stačí málo. Ideálně teď večer „naložte“ do vody pár přírodnin, voděodolných hraček, papírů, provázků atd. Hlavně si u tvoření nezapomeňte povídat o oblíbených příbězích, videích, hrách. Jaký program bude ve vašich zamrzlých médiích?

Pak vše opatrně vystrčit za okno a držet palce mrazu, ať vše stihne. Ráno jsme se všichni těšili, jak dopadly naše filmy, seriály a příběhy v noční výrobně. Bylo krásné pozorovat děti, jak objevují, co jak zmrzlo. Jak se který příběh díky mrazu posunul. Opravdu jsem docela dlouho „čučeli“ do obrazovek. Než nám začaly odkapávat.

Přes noc zkusíme pokračování. Jsme zvědaví, zda budou druhé díly pořadů stejně úspěšné, jako ty dnešní. Snad vysvitne slunko, to by dodalo ledovým médiím skvělé světlo. A zítra nezapomeneme rukavice.

Ps: Vůbec nevadí, když budou hračky vykukovat z ledu. Získáte tak 3D telku i bez speciálních brýlí.

 

Další fotografie zamrzlých médií naleznete zde:

https://www.facebook.com/svobodnahra/photos/pcb.1835742219832356/1835732539833324/?type=3&theater 

Pošli to dál
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: