
Tři mladí muži na Novém Zélandu přestali používat chytré telefony a je z toho zpráva. Chodí surfovat na pláž, jezdí na skatu a mají svou kapelu, která se jmenuje Go Getter.

Je z toho zpráva, protože cítíme, že to mají správně. Lépe než my. A doufáme, že to za nás vyřeší. Ten bordel, co jsme si nechali způsobit kolem sebe i v sobě, když jsme přistoupili na hru Facebooku, Instagramu, Youtubu a dalších.
Tři mladé ženy z Harvardu daly dohromady návod, jak opustit sociální sítě, říkají tomu Appstinence. Stojí to za rozklik.

Nepřekvapuje mě to, už jsme mluvil s pěti mladými ženami z jedné české univerzity o tom, jak by to mohly zařídit, aby lidé opět mluvili spolu a nekoukali jen do telefonů. Víc říkat nechci, protože je to jejich projekt a ony mají teď zkouškové, ale na podzim snad něco rozjedou.
Mladé to začíná štvát, jako fakt. Není jim dobře ve světě, který jsme pro ně přichystali. Brzy z něj začnou odcházet a dělat svět jiný. Stejně jako my.
Jednou se na dobu, kdy jsme všichni permanentně připojení k internetu budeme koukat s nevěřícíma očima. Nebudeme si vzpomínat, proč jsme to dělali, ani jak se nám to vlastně mohlo stát. Trochu se budeme stydět a hodně budeme litovat všeho toho ztraceného času.
Reels se dají z Facebooku vymazat, když si do prohlížeče stáhnete Facebook Reels Blocker. Prostě zmizí ze stránky – hejna rychlých videí jsou vůbec nejhorší žrout myslí a života.
Současně je dobré nemít Instagram, Facebook, Youtube, Netflix ani TikTok na telefonu. Když už je potřebujete, nenoste si je všude s sebou. Svět je klidnější a sytější, když není lidská nervová soustava provokována umělými inteligencemi. Budoucnost patří tlačítkovým telefonům.

Další texty o životě bez mobilu jsou třeba zde:
https://www.afterbabel.com/p/no-im-not-always-available
https://www.youtube.com/results?search_query=digital+detox+challenge